اخبار, عمومی

زندگینامه شهید محمد بذرافکن

شهید محمد بذرافکن به تاریخ 15/11/1344 درشهرستان بیرجند دیده به جهان گشود.از دوران کودکی دردامان پدرومادری دلسوز، متعهد ومعتقد به مبانی مکتبی ومذهبی پرورش یافت. دوران تحصیل خود را دردبستان سندروس(منصف قدیم) آغازنمود. علاقه زیادی به درس داشت واز استعداد خوبی برخوردار بود. دوران راهنمایی تحصیلی خود را درمدرسه علامه فرزان به تحصیل پرداخت وپس از آن، دوران دبیرستان را نیز سپری نمود.

علاقه وافری به مسائل دینی داشت واکثر اوقات درنماز جماعت شرکت می کرد و بیشتر ایام سال، بخصوص روز شنبه وپنج شنبه را بنا به تأکید امام راحل(ره) روزه می گرفت. دردوران تحصیل راهنمایی ایشان، که مصادف با ایام انقلاب بود، درمجالس وتظاهرات شرکت داشت وازپخش اعلامیه ونواردرحد امکان مضایقه نمی کرد. دوران دبیرستان که مصادف با ایام بعداز پیروزی انقلاب اسلامی بود، درنگهبانی وگشت پایگاه شرکت می نمود و یکی از اعضای فعال پایگاههای بسیج بود. درسال 1362از آنجایی که انسان مخلص ومتدین وسخت کوش بود مسئولیت انجمن اسلامی دبیرستان شهید رجایی را پذیرفت وسپس مسئولیت تبلیغی انجمن اسلامی شهرستان بیرجند راعهده دار شد.

محمد همیشه آرام وبا وقار بوده وپیش ازآن که حرف بزند عمل می کرد وقبل ازانجام هرکاری، درمورد آن فکر می کرد. بچه ها را جمع کرده وامربه معروف و نهی از منکر و نصیحتشان می نمود. احکام واخلاق آموزش می داد. به سخنرانی های امام علاقه داشت وگوش می کرد و کتابهای شهید مطهری وآیت الله دستغیب را مطالعه و تدریس می نمود.

ایشان برای اولین بار درسن 18سالگی، درسال 1360 وارد جبهه شد و این ایام، همزمان با حضور برادر جاویدالاثرش غلامعلی در جبهه ها بود. پس از بازگشت از جبهه و پایان تحصیلات متوسطه، در دانشگاه علوم رضوی مشهد قبول شده و برای تحصیل به مشهد رفت. پس از مدتی که از تحصیل وی گذشت برای بار دوم، درحالی که برادرش غلامعلی درعملیات خیبرمفقود شده بود، به عنوان مبلغ دینی عازم جبهه کردستان گردید ولی به همراه دیگر برادران در گروه تخریب وارد عملیات شد. سرانجام درعملیات کربلای2 ودرمنطقه حاج عمران درتاریخ 12/6/1365براثرصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر مطهرش پس از 9 ماه به زادگاهش منتقل و پس از تشییع در مزارشهدای بیرجند به خاک سپرده شد.

زندگینامه شهید محمد بذرافکن
گزیده ای ازوصیت نامه شهید:

من راه مولایم حسین بن علی(ع) را در پیش گرفتم واگرشهادت نصیبم شد مرا حلال کنید وتا زمانی که اسلام پیروز نشده به خانه برنخواهم گشت.

زینب وارباشید. حجاب راحفظ کنید وبه دیگران توصیه کنید.

دوست ندارم درعزایم سیاه بپوشید. گریه نکنید که دشمنان شاد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *