بزرگداشت سی و سومین سالگرد سرلشگر پاسدار شهید کاوه وشهدای عملیات «کربلا ۲» صبح دوشنبه ۲۵شهریور در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد.

خلاصه ای از زندگی سردار شهید محمود کاوه

شهید سردار محودکاوه در یکم فروردین ۱۳۴۰ در خانواده‌ای مذهبی و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مشهد چشم به جهان گشود با پیروزی انقلاب اسلامی شهید كاوه جزو اولین عناصر مومن و متهدی بود كه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهر مقدس مشهد پیوست و پس از گذراندن یك دوره آموزش شش ماهه چریكی، به آموزش نظامی برادران سپاه و بسیج پرداخت. پس از آن برای حفاظت از بیت شریف حضرت امام خمینی(ره) در یك ماموریت شش ماهه به تهران عزیمت كرد و با شروع جنگ تحمیلی، به همراه تعدادی از نیروهای خراسان به جبهه‌های جنوب اعزام شد. مدتی بعد به علت نیاز شدیدی كه پادگان به مربی داشت، او را برای آماده‌سازی و آموزش نیروها به مشهد فراخواندند. به دنبال عملیات سرنوشت‌ساز نیروهای سپاهی در محورهای مختلف كردستان و همزمان با تشكیل تیپ ویژه شهدا شهید كاوه به عنوان فرمانده عملیات این تیپ انتخاب شد و ۱۱ شهریورماه سال ۱۳۶۵ در منطقه «حاج عمران» به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

گوشه ای از وصیتنامه شهید محمود کاوه

دشمن باید بداند و این تجربه را كسب كرده باشد كه هر توطئه‌ای را كه علیه انقلاب طرح‌ریزی كند، امت بیدار و آگاه با پیروی از رهبر عزیز، آن را خنثی خواهد كرد. آینده جنگ هم كاملاً روشن است كه پیروزی نصیب رزمندگان اسلام خواهد شد و هیچگاه ما نخواهیم گذاشت كه خون شهیدانمان هدر رود.